Депутатка Київської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» Ірина Никорак запускає виробництво військової форми для жінок.

Депутатка Київської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» Ірина Никорак запускає виробництво військової форми для жінок. Проект має назву «Arm Women Now» та має на меті забезпечити кожну жінку військовослужбовицю військовою формою.

Як зазначила Ірина Никорак, наразі в лавах ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок, з яких 3,5 тисячі, – старші офіцери. На передовій або в тилу, парамедики, танкістки, аеророзвідниці, артилеристки, командирки роти або взводу – кожна з цих жінок виконує свій військовий обов’язок на рівних засадах з чоловіками. Проте всім жінкам-військовим видають чоловічу форму.

«Комфортна та функціональна амуніція – це базова потреба кожного військового: чоловік це або жінка. Жіночої форми в Україні не має, купити її можна тільки за кордоном або виробити самостійно. Жінкам видають чоловічу військову форму без врахування жіночої фізіології. Майже 90% жінок змушені підшивати форму, якщо, звісно, у них є така можливість в умовах повномасштабної війни. Необхідно забезпечити наших захисниць комфортною та функціональною військовою формою. Спільно з командою прийняли рішення глобально підійти до розв’язання цієї проблеми. Вже розробили лекала враховуючи найкращий міжнародний досвід. Відшивати форми, звісно, будемо в Україні», – розповіла депутатка.

Ірина Никорак додала, що організовує благодійні аукціони, а зібрані кошти використовує на відшив форми хоробрим захисницям нашої держави. Лоти безоплатно надають відомі українські спортсмени, музиканти та публічні діячі, зокрема було випущено з молотка льодоруб, який побував на вершинах найвищих гір світу.