«Євросолідарність» підтримала надання пільг столичним підприємцям в умовах карантинних обмежень

Фракція «Європейська Солідарність» у Київраді підтримала рішення, які передбачають комплексну підтримку малого та середнього бізнесу під час посилених карантинних обмежень. Зокрема, на час пандемії відсоткова ставка за кредитами для підприємців складатиме 0,01%.

«Йдеться про те, що на період дії жорсткого карантину, фінансово-кредитна підтримка від міста збільшується з 50% до 99% від суми відсотків за кредитними договорами підприємців. Тобто підприємці зможуть отримати кредити усього під 0,01%», – пояснює голова фракції «ЄС» у Київраді Володимир Прокопів.

«Зменшено і термін ведення господарської діяльності підприємства для отримання кредиту. Раніше для цього потрібно було 3 роки, сьогодні – лише рік», – зазначив Володимир Прокопів.

Окрім того, на період дії карантинних обмежень буде зменшено розмір пайової участі власникам майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, у тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків. Внесок становитиме одну гривню, незалежно від розміру пайової участі, визначеного у договорах. А для власників об’єктів сезонної та пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі розмір внеску залишатиметься 50% від розміру пайової участі, визначеного у договорах.

«Карантинні обмеження боляче вдарили по малому й середньому бізнесу столиці. У складних умовах місто має їх підтримувати, аби вони могли повноцінно працювати після локдауну, адже це робочі місця та податки для міського бюджету. Тому наше завдання зараз – зменшувати фінансове навантаження на власників суб’єктів господарювання, як ми це зробили минулого року», – резюмував Володимир Прокопів. Сьогодні Україна займає перше місце в Європі за смертністю від коронавірусу та темпами поширення хвороби. Ситуація в столиці набуває загрозливих темпів. Щодня у Києві фіксують близько 700 госпіталізацій, зростає кількість кисневозалежних пацієнтів – констатує голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. «Потенціал комунальних медичних закладів уже фактично вичерпаний. В окремих лікарнях заповнюваність ліжок, до яких підведений медичний кисень, підходить до позначки 100%», – говорить лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко.