Марина Порошенко запропонувала дієву реформу психіатричної допомоги у Києві

Лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко запропонувала рішення, яке вирішує питання обмеженості фінансування психоневрологічних диспансерів та спрямоване на недопущення припинення функціонування судово-психіатричної установи міста Києва. «Дане рішення передбачає вирішення питань функціонування та організації закладів надання психіатричної допомоги. Реорганізувавши ці заклади, вони зможуть отримувати більше фінансування, а кияни – якісні послуги», – зазначила Марина Порошенко.

«Вивчаючи це питання на комісії з питань охорони здоров’я, ми побачили, що в нас не рівномірна мережа психіатричних закладів по Києву. Дуже часто треба їхати з лівого берега на правий, аби отримати медичну допомогу або необхідну довідку, яку видають заклади психіатричної допомоги. Для того, аби наблизити послугу до пацієнта, ми запропонували розвиток мережі послуг психіатричної допомоги шляхом організації на постійній основі виїзних консультативних прийомів лікаря-психіатра на базі консультативно-діагностичних центрів. Також діюча мережа закладів буде збережена шляхом створення двох центрів надання комплексної психоневрологічної допомоги», – розповіла голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

Відтак, на правому березі функціонуватиме КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «ПСИХІАТРІЯ» до якого увійдуть: «Клінічна лікарня «ПСИХІАТРІЯ», «Київська міська психоневрологічна лікарня №3», ПНД №1», «ПНД №3», «ПНД «4». На лівому березі буде створено КНП «Міський заклад з надання психіатричної допомоги». До його складу увійдуть: «Київська міська психоневрологічна лікарня №2», «ПНД №2», «ПІНД №5».

«Нашим завданням було уникнути монополізації психіатричної медичної допомоги та запобігти руйнації галузі судово-психіатричної експертизи. Адже сьогодні маємо ситуацію, коли працівники Центру судово-психіатричної експертизи перебувають в неоплачуваних відпустках через відсутність державного фінансування. А права фінансувати їх із місцевого бюджету – немає. Якщо не доєднати їх до комунальних закладів, вони просто перестануть існувати, як це відбулося в деяких інших областях України. Сьогодні вже є перші відмови від судових запитів», – розповіла Марина Порошенко.

Вона зазначила, що комісія Київради питань охорони здоров’я та соціальної політики надсилала листа до Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання державного фінансування Центру судово-психіатричної експертизи. «На жаль, відповідь так і не надійшла. Тому місцева влада змушена вкотре вирішувати питання самотужки», – підкреслила Марина Порошенко.