Майже 10 тисяч місць для ковідних пацієнтів: Київрада підтримала звернення Марини Порошенко та «ЄС» до центральної влади дозволити використовувати відомчі лікарні для лікування інфікованих

Сьогодні Україна займає перше місце в Європі за смертністю від коронавірусу та темпами поширення хвороби. Ситуація в столиці набуває загрозливих темпів. Щодня у Києві фіксують близько 700 госпіталізацій, зростає кількість кисневозалежних пацієнтів – констатує голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. «Потенціал комунальних медичних закладів уже фактично вичерпаний. В окремих лікарнях заповнюваність ліжок, до яких підведений медичний кисень, підходить до позначки 100%», – говорить лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко.

«Як голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, я змушена визнати, що відсутність дієвих оперативних рішень центральної влади погіршує ситуацію та пришвидшує колапс медичної системи. Міністр охорони здоров’я сам заявляє, що кількість ліжок із киснем в Україні досягла свого максимуму і вкотре перекладає відповідальність на місцеву владу», – зазначає Марина Порошенко.

У таких складних умовах «Європейська Солідарність» ініціювала звернення до Кабінету міністрів та Міністерства охорони здоров’я, аби вони в терміновому порядку прийняли рішення про використання медичної бази відомчих лікарень, які розташовані в місті Києві, для прийому та лікування хворих на коронавірус. Рішення підтримали усі фракції Київради.

«Від початку роботи нового складу Київради депутати «ЄС» пропонували дієві рішення та чіткі кроки як захистити столицю України від третьої хвилі пандемії, як підготувати медичну систему і які механізми задіяти. Сьогодні ми з колегами знову звертаємося до уряду з конкретною вимогою, аби нарешті всі 12 відомчих медичних установ, які розташовані в столиці, почали лікувати хворих на коронавірус. Йдеться про майже 10 тисяч додаткових ліжок для ковідних пацієнтів. А зволікання центральної влади – це злочин проти киян», – зазначає Марина Порошенко.

Таке рішення дасть можливість розвантажити комунальні медичні заклади та врятувати тисячі життів – переконані у «Європейській Солідарності». Окрім того, депутати «ЄС» у Київраді запропонували механізм залучення до роботи в опорних лікарнях додаткового медичного персоналу.

«Департамент охорони здоров’я спільно з Департаментом фінансів мають напрацювати порядок залучення керівниками медичних закладів комунальної форми власності медичних працівників, які перебувають на пенсії на умовах договорів щодо надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 за умови збереження всіх соціальних гарантій та збереження пенсії за вислугою років. Також необхідно передбачити, аби ці люди були вакциновані», – розповів депутат «ЄС» у Київраді Вадим Сторожук.