Марина Порошенко закликає Кабмін залучити відомчі лікарні Києва для допомоги хворим на коронавірус

Медичні заклади столиці, які приймають хворих на коронавірус, заповнені практично на 80%. В окремих лікарнях ресурс ліжкомісць вичерпано повністю – констатує голова постійної голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. Вона наголошує: зменшити навантаження на медичну систему Києва можна, якщо почати використовувати для лікування інфікованих відомчі лікарні. «Але це неможливо зробити без рішення Кабінету міністрів України. Саме уряд має дати дозвіл на перепрофілювання відомчих лікарень», – пояснює Марина Порошенко.

«Майже щодня у Києві понад тисяча нових хворих на коронавірус. За минулу добу госпіталізували 141 людину з ковідом. Ще майже пів тисячі потрапили до лікарень із підозрою на коронавірус та пневмоніями. Нам бракує ліжкомісць, адже хвороба не чекає, інфіковані потребують допомоги невідкладно», – підкреслює Марина Порошенко.

Лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві ініціювала звернення до Кабінету міністрів та Міністерства охорони здоров’я, аби вони в терміновому порядку прийняли рішення про використання медичної бази відомчих лікарень, які розташовані в місті Києві, для прийому та лікування хворих на коронавірус.

«Ми вимагаємо від уряду не зволікати. Адже кожен день у боротьбі з пандемією – на вагу золота. Кожен день – це життя та здоров’я киян. МОЗ та Кабмін мають негайно перепрофілювати та протягом найближчих тижнів обладнати кисневими станціями, концентраторами, забезпечити засобами індивідуального захисту лікарів та необхідними для боротьби з коронавірусом ліками 12 відомчих лікарень», – наголошує Марина Порошенко.

Рішення, яке допоможе розвантажити комунальну медичну систему та врятувати тисячі життів, підтримала профільна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. «Ми закликаємо Кабінет Міністрів, після рішення Київради, ухвалити відповідну постанову на найближчому засіданні уряду», – підкреслила Марина Порошенко.