Марина Порошенко: Центральна влада має дозволити регіонам самостійно закуповувати вакцину від коронавірусу

Київ та інші органи місцевого самоврядування мають отримати право самостійно закуповувати вакцину від COVID-19 у компаній-виробників. Для цього Кабінет міністрів України та Верховна Рада повинні якнайшвидше розробити відповідний механізм – наголошує голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

«Сьогодні в умовах пандемії коронавірусної хвороби, вакцинація – це один із найбільш ефективних засобів захисту. Але на 3 мільйони населення Києва, МОЗ виділив лише 42 600 доз вакцини. Тобто препаратів для щеплення вистачить тільки на 21 300 киян, щоб провакцинуватися двічі. Фактично сьогодні мешканці столиці стали заручниками бездіяльності центральної влади», – підкреслює лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко.

Вона наголошує – виправити таку катастрофічну ситуацію можна, дозволивши органам місцевого самоврядування самостійно купувати вакцину.
«Європейська Солідарність» в місті Києві підготувала відповідне звернення до органів центральної влади. Ми закликаємо Кабмін та парламент дозволити виконавчому органу Київської міської ради (КМДА) закуповувати вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19у компаній-виробників за рахунок коштів місцевого бюджету», – зазначила Марина Порошенко.

«Ще на початку року ми внесли зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян», і виділили 140 млн грн на закупівлю вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19», – нагадала Марина Порошенко.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я підкреслила: «Київ готовий закуповувати препарати для щеплень від коронавірусу, ми готові дбати про здоров’я наших громадян. Якщо ми отримаємо таку можливість, то зможемо швидше провакцинувати киян».

Проєкт звернення до органів центральної влади, ініційований «Європейською Солідарністю» в Київраді підтримала профільна комісія. Також документ буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.