Марина Порошенко: Дві столичні лікарні отримали 18 кисневих концентраторів від Фонду Порошенка та соціально відповідального бізнесу

Сьогодні дві столичні лікарні №4 та №12, які опікуються інфікованими на коронавірус, отримали 18 кисневих концентраторів. Закупівлю необхідного обладнання організував Фонд Порошенка спільно із соціально відповідальним бізнесом, які постійно підтримують медичні заклади. «Щиро сподіваємося, що обладнання допоможе пацієнтам цих лікарень якнайшвидше одужати та повернутися до своїх родин», – говорить Марина Порошенко.

«Зважаючи на абсолютну бездіяльність Банкової, Грушевського та МОЗу, Фонд Порошенка вже протягом року активно допомагає медичним закладам Києва та України – масками, противірусними окулярами, захисними костюмами та кисневим обладнанням – концентраторами та апаратами штучної вентиляції легень», – розповіла лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко.

Вона наголосила, що ситуація з поширенням коронавірусу в столиці вкрай важка. «Ситуація з госпіталізаціями в столиці наразі виглядає катастрофічною. Щодня до столичних лікарень госпіталізують понад 700 пацієнтів з коронавірусом, підозрою на ковід та пневмоніями. І всі ці пацієнти у важкому стані».

«Ви тільки вдумайтеся з 4 464 пацієнтів, які нині перебувають у київських медичних закладах 3 526 хворих потребують кисневої підтримки», – говорить Марина Порошенко.

Як голова комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики вона повідомила, що цього тижня столиця додатково розгортає 200 ліжок для ковідних пацієнтів. Загалом місто передбачило понад 6000 ліжко-місць.

«Всі ці ліжка терміново потрібно оснастити кисневими точками, оскільки наявність ліжка, як ви розумієте, не лікує. Тому Фонд Порошенка разом із волонтерами максимально намагаємося забезпечити лікарні необхідним», – говорить Марина Порошенко.

«Я б хотіла наголосити, що можливості медичної системи Києва не є безмежними. Для боротьби з ковідом ми віддали 30 медичних закладів столиці. Але при такій динаміці госпіталізацій їх вистачить на лічені дні, – наголошує Марина Порошенко. Тому наша фракція звертатиметься до Кабінету Міністрів з вимогою припинити саботаж та терміново віддати для допомоги киянам хворим на коронавірус відомчі лікарні, які розташовані в Києві».