Ризик російського втручання в українську історію: Сергій Таран пояснив позицію фракції «ЄС» по проєкту «Бабин Яр» у Києві

«Європейська Солідарність» ініціювала зняття з розгляду Київради питання про передачу в оренду Благодійній організації «Фонд пам’яті «Бабин Яр» окремих земельних ділянок, оскільки фінансують проєкт російські мільярдери, близькі до Путіна – розповів депутат «ЄС» у Київраді Сергій Таран.

«Частина цих фінансистів включені до санкційних списків США за близькість із Путіним. Виконавці – сумнівні митці та менеджери, які погодилися за великі гроші співпрацювати з країною-агресором. Є всі підстави вважати, що під приводом «проєкту» вони б просували російські наративи про українську та світову історію», – висловлює побоювання політолог.

При цьому Сергій Таран підкреслює, що «Європейська Солідарність» підтримує розвиток та розширення Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» та український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру. І не допустить жодного втручання з боку країни-агресора.

«Про нашу історію ми маємо дізнаватися самі, а не від істориків та політиків «з-за поребрика». Культура та політика пам’яті така ж невід’ємна частина нашого суверенітету, як українці Криму та Донбасу, ця земля та інфраструктура – це все Україна», – переконаний Сергій Таран.