Київрада підтримала зміни до програми «Здоров’я киян», які дають можливість столиці закупити 1 мільйон доз вакцин від Covid-19

Під час обговорення даного проекту рішення Голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідер «Європейської Солідарності» Марина Порошенко зазначила: «Це – надзвичайно важливе рішення. Наша столиця повинна мати механізм закупівлі вакцини щойно з’явиться така можливість. Адже ми бачимо, що в усьому світі вже активно йде вакцинація і лише Україна продовжує боротися за це право. І якщо центральна влада не здатна подбати про громадян України, то наш обов’язок, як місцевої влади, подбати про здоров’я киян».

Відповідно до внесених змін було виділено 140 мільйонів гривень для закупівлі 1 мільйона доз вакцин, що дасть можливість двічі провакцинувати 500 тисяч осіб з груп ризику – медиків, освітян та працівників соціальних служб.

Зміни були підтримані профільною Комісією з питань охорони здоров’я та соціальної політики з дорученням Департаменту охорони здоров’я КМДА попередньо ознайомити членів постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики з технічними вимогами щодо змісту тендерної документації по закупівлі вакцин проти короновірусної хвороби COVID-19; надати поетапний план вакцинації киян, з пріоритетністю доступу до вакцинації, в тому числі громадян, що перебувають в групі ризику, медичного персоналу тощо; надати інформацію щодо умов транспортування, логістики та готовності закладів охорони здоров’я до забезпечення температурного зберігання вакцини.