«Євросолідарність» пропонує забезпечити страхування столичних медиків від Covid-19

Фракція «Європейської Солідарності» в Київраді пропонує знайти можливість забезпечити страхування медичних працівників від Covid-19 у міському бюджеті на 2021 рік. Про це повідомив під час засідання Київради депутат від «ЄС» Сергій Артеменко.

«Щоденно рятуючи життя сотням інфікованих коронавірусом, наші медики знаходяться в найбільшій групі ризику. Часто умови праці, зарплатня та навантаження змушують їх кидати роботу. До прикладу, станом на вересень, зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Якщо ми забезпечимо персоналу гідну зарплатню, належні умови та покажемо, що піклуємося про них, то, переконаний, що кадровий голод у столиці не буде таким сильним», – переконаний Артеменко.

Він підкреслив, що перший крок у цьому напрямку міська влада вже зробила. Зокрема сьогодні за ініціативи «Європейської Солідарності» було виділено додаткових 422 мільйони гривень для лікарень, які приймають хворих на Covid-19. «Також наступного року щомісяця лікарі, медсестри і молодший персонал комунальних лікарень отримуватимуть надбавки до зарплати – 5 тисяч гривень, 4 та 2 тисячі відповідно. Разом із цим, ми маємо подбати про життя та здоров’я медиків, забезпечивши їм можливість страхування», – зауважив Сергій Артеменко.

Він також відзначив, що наступного року місто шукатиме можливість для виділення коштів на вакцинування від Covid-19 столичних медиків та інших груп ризику.