«ЄС» ініціює скликання позачергової сесії Київради через катастрофічну ситуацію з COVID-19 у столиці – Володимир Прокопів

Столичні депутати «Європейської Солідарності» звертаються до мера Віталія Кличка з вимогою скликати термінову позачергову сесію Київської міської ради з метою збільшити бюджетне фінансування лікарів та медичних закладів столиці через критичну епідеміологічну ситуацію у Києві. Про це заявив голова столичного осередку партії «ЄС» та секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, Марина Порошенко, лідер списку «ЄС» до Київради, сьогодні уже заявила https://www.facebook.com/2245813635668524/posts/2629607913955759/?extid=0&d=n , що приріст хворих на добу в Києві складає понад 10%. «І це створює вкрай загрозливу ситуацію в місті, коли багато киян просто фізично не зможуть отримувати необхідне медичне забезпечення у разі складного перебігу хвороби», – додав Прокопів.

Він також відзначив: «Те, що така негативна тенденція зберігатиметься в Україні й Києві надалі, вказують прогнози представників Всесвітньої організації охорони здоров’я. Наголошу, що деякі медичні заклади Києва, наприклад, клінічні лікарні №6, №7, №9 вже мають майже 100%-у заповненість ліжок хворими на COVID-19».

Саме тому «Європейська Солідарність» пропонує на позачерговій сесії Київради переглянути бюджет та перегрупувати окремі видатки на пріоритетні сьогодні цілі: доплати лікарям та фінансування медичних закладів, які займаються лікуванням хворих на COVID-19. «На жаль, держава ситуацію з коронавірусом фактично пустила на самотік. Тому ми повинні зробити все, що в наших силах, аби захистити та фінансово підтримати фахівців, які сьогодні опинилися на передовій у боротьбі з коронавірусом», – зазначив секретар Київради.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді прийшли до Національного антикорупційного бюро з вимогою провести розслідування незаконних витрат державних коштів з фонду боротьби з коронавірусом. Депутати також планують звернутись до адміністративного суду щодо законності дій уряду Дениса Шмигаля із перерозподілу цих коштів.