«Європейська Солідарність» вимагає створити Тимчасову слідчу комісію щодо справи «вагнерівців»

Верховна Рада має негайно створити Тимчасову слідчу комісію, яка розслідуватиме зрив операції з затримання російських найманців – бійців ПВК «Вагнер». Цього вимагали учасники акції під будівлею парламенту. До мітингу приєдналися небайдужі громадяни, громадські організації та родичі військових, загиблих від російської агресії. Затримання «вагнерівців» мало бути операцією українських сил. Однак, за ймовірним витоком таємної інформації, місію було зірвано, і затримані у Білорусі найманці повернулися до Росії. 

«Ми не дамо владі зам‘яти розгляд справи «вагнерівців». Усі причетні до цього злочину мають бути притягнені до кримінальної відповідальності: як російські найманці «Вагнер», так і українські політичні зрадники. Українському суспільство потрібна правда і розуміння того, що держава захищає своїх громадян і поважає закон, а не навпаки. Нам потрібні відповіді «хто» і «чому» зірвав затримання російських найманців і покарання винних»,- наголосила представниця «Європейської Солідарності» в місті Києві Дінара Габібуллаєва. 

Небайдужі громадяни під Верховною Радою обурені бездіяльністю влади, адже петиція з вимогою створити Тимчасову слідчу комісію щодо розслідування можливої державної зради у справі «вагнерівців» зібрала 25 тисяч голосів. Проте, «Слуги народу» не поспішають реалізовувати право громадян і розглядати петицію.

«Найманці ПВК «Вагнер» зізналися у вбивстві воїнів 25-ї бригади десантників, сотень українських військових. Однак, парламентарі не поспішають притягувати до відповідальності усіх, хто пов’язаний із можливою державною зрадою. «Слуги народу» блокують уже два тижні відповідну постанову, відтягуючи її розгляд», – зауважила Дінара Габібуллаєва.

Нагадаємо, 29 липня в Білорусі затримали росіян приватної військової компанії «Вагнер». Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків, однак після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася.