Музей «Мамаєва Слобода» під відкритим небом у самому серці Солом’янського району.

Серед динамічного Києва та його багатоповерхівок є тематичний куточок української архітектури, природи й побуту козацької доби  – «Мамаєва Слобода». Музей розташовується під відкритим небом у самому серці Солом’янського району. 

Зануритись у живу історію тогодення можна лише за сім кілометрів від Майдану Незалежності у парку «Відрадний». Саме там, довкола історичного урочища, в якому бере свій початок річка Либідь, розкинулося поселення козака Мамая. На території понад 9 гектарів розташовується 98 об’єктів. Їх відтворювали за автентичними старовинними кресленнями та малюнками. У самому центрі – справжня козацька дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібна до тієї, що стояла на Запорізькій Січі за часів Богдана Хмельницького. Навколо неї можна побачити садибу сотника,  житло гончара і коваля, млин, шинок, кузню, будиночок священика, ворожки, пасіку та водний млин. Є ще чимало цікавих об’єктів, які змальовують побут козацького поселення. У парку регулярно проводять свята й заходи, приурочені до українського народного та релігійного календарів. 

Музей було засновано у 1990 році, а відкрито за 19 років потому.  

«У Мамаєвій Слободі» можна відчути унікальну атмосферу козацької доби. Відвідини музею – ніби мандрівка у часі, яка дозволяє зануритися у побут та традиції козацького поселення XVIII сторіччя.